رپورتاژ آگهی

بهترین شرایط فروش خودرو چه زمانی است؟

خودرو در بازارهای ایران همیشه کالای سرمایه ای محسوب می شده است .امروزه با توجه به افزایش سرسام‌آور قیمت‌ها این کارایی سرمایه ای خودرو به شدت افزایش یافته است و حساسیت خانواده ها نسبت به خرید و فروش خودرو به طور چشمگیری بیشتر شده است؛ چرا که در صورتی که یک خانواده بخواهد خودروی خود را با خودرو جدیدی جایگزین نماید بایستی عدد و رقم های بسیار سنگینی برای تعویض خودرو پرداخت کند. در همین راستا در صورتی که هر شخص بتواند خودروی خود را در شرایط بهتری به فروش برساند می‌توان گفت که هزینه جایگزینی خودروی خود روی بعدی را کاهش داده است. بنابراین بهتر است شما نیز به مواردی دقت کنید که می تواند برای شما بهترین شرایط فروش خودرو را ایجاد نماید. در ادامه به برخی از موارد موثر در بهبود شرایط فروش خودرو اشاره خواهیم کرد؛ پس با ما همراه باشید:

1- زمان فروش خودرو

زمان فروش خودرو یکی از عوامل بسیار موثر در شرایط فروش خواهد بود. بدین معنی که در بعضی از مواقع و زمان های مختلف سال میزان تقاضا در خرید خودرو به شدت افزایش خواهد یافت. افزایش تقاضا معمولاً باعث افزایش قیمت ها و همچنین سهولت شرایط فروش خودرو خواهد شد. پس بهتر است برای فروش خودروی خود سعی کنید در مواقعی که تقاضا برای خودرو زیاد است را انتخاب کنید.

دقت داشته باشید به خاطر علاقه مندی بسیاری از خانواده ها و یا افراد به مسافرت های فصلی در زمان هایی که تقاضا برای مسافرت افزایش می‌یابد تقاضا برای خود و نیز افزایش خواهد یافت. اما این افزایش تقاضا برای خرید خودرو معمولاً مدت زمانی قبل از افزایش سفرهای برون شهری اتفاق می‌افتد. برای مثال فرض کنید در بازه زمانی عید نوروز که سفرهای شهری و بین‌شهری به شدت افزایش می‌یابد، در این مورد باید دقت داشته باشید که خرید خودرو در زمان عید نوروز انجام نخواهد شد و معمولاً مدت زمانی یک یا دو ماهه قبل از آن افراد برای خرید خودرو جهت مسافرت در عید نوروز اقدام خواهند کرد. توجه به این نکته می تواند زمان های افزایش تقاضا را تا حدودی برای شما مشخص کند.

2- میزان استهلاک و کارکرد خودرو

میزان استهلاک و کارکرد خودرو یکی از مواردی است که هم در افت قیمت خودرو و قیمت روز خودرو و هم در میزان تقاضا برای خرید هر خودرو موثر خواهد بود. بر همین اساس بهتر است پیش از این که کمتر خودروی شما به عدد های بالا برسد آن را تعویض نمایید تا دچار افزایش افت شدید قیمت خودرو نشوید. و بتوانید در فروش خودروی خود موفق عمل نمایید. یک نکته را به خاطر داشته باشید معمولاً خودروهایی که در حدود ۲۰ هزار کیلومتر در سال  کارکرد دارند خودروهای با کارکرد نسبتاً مناسب ارزیابی می‌شوند. کیلومتر های بالاتر از ۲۰ هزار در سال می‌تواند خودروهای پرکار کرد و خودروهایی با کمتر از ۲۰ هزار کیلومتر در سال خودروهای کم کارکرد و خانگی محسوب می‌شوند. این عدد را میتوانید در تعداد سالهای کارکرد خودرو ضرب کنید تا متوجه شوید که یک خودرو کم کار و یا پر کار خواهد بود. در بازار خرید و فروش خودرو معمولا خودروهای کم کارکرد متقاضیان بیشتری برای خرید خواهند داشت و شما می توانید فروش خودروی مناسب تری را تجربه کنید.

3- شرایط فنی و ظاهری خودرو

انجام سرویس های دوره ای خودرو و تعمیرات مورد نیاز از مواردی هستند که می‌تواند خودرو را اصطلاحاً سرپا نگه دارد و در موقع فروش به شما کمک کند تا بتوانید یک خودروی مناسب تر برای عرضه به بازار به خودروهای دست دوم داشته باشید. هرچقدر خودروها از وضعیت فنی، بدنه و ظاهری مناسب تری برخوردار باشند، تقاضای بیشتری نیز برای آنها وجود دارد. بنابراین می‌توان گفت که فروش خودروی بهتری در این شرایط اتفاق خواهد افتاد. علاوه بر سرویس‌های دوره‌ای و تعمیرات مورد نیاز سعی کنید شرایط ظاهری خودرو را نیز به طور مداوم چک کرده و کنترل نمایید. برای مثال در صورتیکه روکش صندلی خودرو نیاز به تعویض دارد بهتر است برای فروش خودرو آن را تعویض نمایید. در برخی از موارد انجام عملیات هایی برای بهبود رنگ خودرو مانند استفاده از واکس و پولیش و یا صفرشویی خودرو نیز می‌تواند در در بهبود فروش خودرو موثر باشد.

چگونه بهترین شرایط فروش خودرو را ایجاد کنیم؟

علاوه بر مواردی که در بالا به آن اشاره شد مسایل بسیار زیاد دیگری هم هستند که بر شرایط فروش خودرو تاثیر گذار خواهند بود. برای آنکه بتوانید فروش خودروی خوب و با تجربه شیرینی داشته باشید بهتر است از کارشناسان متخصص در این حوزه کمک بگیرید.

می توانید به راحتی و با استفاده از کارشناسان حرفه ای همراه مکانیک خودرو خود را در کمترین زمان ممکن، بدون هزینه و با بهترین قیمت به فروش برسانید.

برای این کار کافیست از خدمات فروش خودرو سفارشی همراه مکانیک استفاده نمایید.

فروش خودرو همراه مکانیک، بهترین تجربه معاملات خودرویی

برای فروش خودرو می توانید به راحتی و با مراجعه به وبسایت همراه مکانیک به آدرس https://www.hamrah-mechanic.com/ درخواست خود را ثبت نمایید. برای دسترسی به وبسایت این شرکت میتوانید کلمه همراه مکانیک را به فارسی در موتورهای جستجو مانند گوگل نیز جستجو کنید.

پس از ثبت درخواست مراحل زیر برای شما انجام خواهند شد:

  • تماس مشاوران همراه مکانیک با شما و تعیین زمان بازدید
  • بازدید و کارشناسی تخصص خودرو
  • ثبت اطلاعات خودرو به همراه برگه کارشناسی در نمایشگاه آنلاین همراه مکانیک
  • پاسخگویی به مشتریان توسط کارشناسان فروش
  • همراهی خریدار برای بازدید از خودرو
  • تنظیم قولنامه با استفاده از خدمات حقوقی همراه مکانیک

به خاطر داشته باشید که تمامی مراحل این روش جدید فروش خودرو در سریعترین زمان ممکن و بدون هزینه انجام خواهند شد.

همراه مکانیک، همراهی متخصص و امین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.