اخبار بازی

شرکت سونی Patent جدیدی برای پشتیبانی از نسل قبل به ثبت رساند

شرکت سونی

شرکت سونی اختراع جدیدی را برای پشتیبانی از نسل قبل به ثبت رسانده که اخیراً در سطح اینترنت در حال پخش است. این طرح که در سال 2017 ایجاد شده، توسط آقای Mark Cerny طراحی شده. در این اختراع از غیر فعال کردن Legacy CPU برای جایگزن نمودن آن با یک CPU جدید مطرح شده. در این پردازنده جدید، قابلیت‌هایی وجود دارد که در مدل‌های قدیمی موجود نبوده و می‌تواند باعث اجرای عناوین قدیم روی سخت افزار جدید شود.

بر اساس اطلاعات Patent، بکوارد (در کنسول جدید) با استفاده از الگوریتم تطابق، غیرفعال ساختن برخی از ویژگی‌ها و یا محدود ساختن عملکرد کلی صورت می‌گیرد. هنگامی که دستگاه به اجرای نرم افزارهایی که برای سخت افزار قدیم تولید شده می‌پردازد، پردازنده با استفاده از قابلیت‌هایی که روی cpu مدل قدیمی وجود نداشته، بازی‌های نسل‌های پیشین را اجرا می‌کند.

به زبان ساده‌تر، بکوارد در سخت افزار جدید، کیفیت عناوین نسل پیشین را حفظ کرده (ارتقا نمی‌دهد) که این شایعه با پتنت ماه قبل سونی که در آن به پشتیبانی با استفاده از شبیه‌سازی اشاره داشت در تضاد است. البته از آن‌جایی که طرح مربوط به بیش از 2 سال پیش می‌شود، احتمال رها کردن آن توسط سونی زیاد است. آیا تمامی شایعات مربوط به پشتیبانی از نسل قبل توسط کنسول پلی‌استیشن 5 به واقعیت می‌پیوندد؟ به احتمال زیاد تا پایان 2019 بالاخره از این قضیه مطلع شویم.

مطالب پیشنهادی:

شروین ژاوه

Nigh is the Time of Madness and Disdain

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.