حقایق سریال های تلویزیون

پیش‌گویی‌های سیمپسون‌ها در سال 2021

مردم همیشه در تلاش بوده‌اند که آینده را پیش‌بینی کنند. افرادی مثل نوستراداموس، قوم مایاها و خانم کلیو در پیش‌بینی آنچه در زندگی ما اتفاق می‌افتد، حدس و گمان‌هایی ابراز کردند که تعداد بسیاری از آن‌ها اشتباه از آب درآمدند. بیش‌ترین مورد قابل‌توجه به پیش‌بینی پایان دنیا مربوط می‌شود، اتفاقی که ممکن است خیلی سریع رخ بدهد. تمام افراد فوق در پیش‌بینی زمان پایان جهان ناموفق عمل کردند و تنها نهادی که می‌تواند به‌درستی مرگ را پیش‌بینی کند، این مجموعه انیمیشن طولانی‌مدت خانواده سیمپسون ها خواهد بود.

برای تماشای آیتم ویدیویی در یوتوب کلیک کنید

در طول 30 سال و پخش بیش از 600 قسمت، مجموعه تلویزیونی سیمپسون‌ها، درحالی‌که به‌عنوان پایه و اساس کمدی مدرن شناخته می‌شود، لحظات بسیاری داشته است که خود را در زندگی واقعی نشان داده‌اند. در دنیایی که در آن حقیقت اغلب می‌تواند عجیب‌تر از خیال و داستان باشد، چیزهایی که نویسندگان به‌عنوان شوخی و جوک تعریف می‌کنند، بسیار شبیه به شخصیت پوچی سگ آوازخوان، قادر بودند از چارچوب خارج شوند و راه خود را به سمت یک بُعد جدید باز کنند.

ما در این مقاله قصد داریم نگاهی به پیش‌بینی‌های سیمپسون‌ها برای سال 2021 بیندازیم؛ پیش‌بینی‌هایی که به طرز حیرت انگیزی می‌تواند در سال 2021 رنگ واقعیت بگیرد. پس با ما همراه باشید.

کاملا هریس؛ رییس جمهور آینده آمریکا؟

مردم پیش‌بینی عجیب‌وغریب پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2016 را از دنیای سیمپسون‌ها استخراج کردند. اما اکنون میزان تحقق یافتن آن پیش‌بینی در اپیزود Bart to the future دوبرابر شده است؛ زمانی که کاملا هریس با لباسی مقابل دوربین‌ها حضور یافت که شباهت بسیار زیادی به لباس شخصیت Lisa در آن اپیزود دارد. کاملا هریس این لباس را چند روز پس از انتخاب شدن وی به‌عنوان معاون رئیس‌جمهور برتن کرده بود. به نظر می‌رسد که سیمپسون‌ها این بار هم به‌درستی پیش‌بینی کرده‌اند. اما ما نمی‌دانیم که آیا خانم هریس یکی از طرفداران مجموعه سیمپسون‌ها است یا خیر.

مترجم زبان نوزاد

صادقانه بگویم، چرا این فناوری هنوز در دسترس عموم قرار نگرفته است؟ کدام پدر و مادری نمی‌خواهد یک دستگاهی در اختیار داشته باشد که نق‌نق و گریه‌های نوزادشان را به جملات قابل‌فهم ترجمه کند؟ در اپیزود ?Brother, Can you Spare two Dimes، برادر ناتنی Homer، آقای Herb Powell نزد وی بازمی‌گردد. پس از این‌که شرکت اتومبیل‌سازی او با ماشین طراحی شده غول پیکر Homer ورشکسته می‌شود. Herb فکر می‌کند که منصفانه است از Homer مقداری پول قرض بگیرد تا دوباره کاروکاسبی خود را به راه بیندازد. سپس وی تصمیم می‌گیرد دستگاهی در جهت ترجمه حرف‌های نوزاد‌ان اختراع کند. دستگاه به موفقیت عظیمی دست پیدا می‌کند، همان‌طور که در زندگی واقعی دستگاه مذکور مورد توجه بسیاری از والدین و کارشناسان قرار گرفت.

در حقیقت، نرم‌افزاری با نام Cry Translator اخیراً ساخته شده است که می‌تواند گریه و صداهای نوزادان را به جملات قابل‌فهم ترجمه کند. با ترجمه این جملات، مشخص می‌شود که آیا نوزاد گرسنه، خسته، مضطرب یا ناراحت است (و بعد از پخش ان اپیزود، عملکرد نرم افزار موفق آمیز بود). اما دستگاهی که در افکار یک نوزاد به سبک فیلم Look Who is talking کاوش می‌کند، مطمئنا فروش موفقیت آمیزی در بازار خواهد داشت.

صلح جهانی

شاید مهم‌ترین پیش‌بینی که ما دوست داریم در آینده نزدیک به واقعیت تبدیل شود، برقراری صلح جهانی به سبک مجموعه سیمپسون‌ها است. به خصوص بعد از حوادث عجیب سال 2020، ما به چنین پیش بینی درستی در سال جاری نیاز داریم.

در اپیزود بی‌نظیر The Springfield Files که تلفیق دنیای سیمپسون‌ها با سریال تحسین برانگیز پرونده‌های مجهول (The X-Files) است، Mulder و Scully، ماموران اف بی آی وارد شهر Springfield می‌شوند تا پیرامون یک موجود مرموز تحقیق کنند. موجودی که هر جمعه شب به ساکنان شهر عشق و آرامش می‌بخشد.

البته، در پایان اپیزود معلوم می‌شود که این موجود مرموز همان Mr. Burns است که چشمانش پس از درمان‌های هفتگی افزایش طول عمر در کیلینک Mayo و سپس قرار گرفتن در معرض تشعشات نیروگاه برق، بزرگ و درحشان شده است. اما او هنوز هم می‌تواند جهان را در یک نمایش دلگرم‌کننده از توافق، رضایت و آوازخوانی دسته جمعی، متحد کند.

سفر تفریحی تد کروز

در عجیب‌ترین نسخه از پیش‌بینی‌های سیمپسون‌ها برای سال 2021، فردی کلیپی را از یکی از قسمت‌های مجموعه جدا کرده است که شباهت بسیار زیادی به اقدام فاجعه‌بار تد کروز، سناتور ایالات متحده آمریکا دارد. شهردار Joe Quimby در شرایط بحرانی شهر Springfield، مخفیانه وسایل خود را جمع می‌کند و  به سفر تفریحی می‌رود. سپس در یک مصاحبه مطبوعاتی شرکت و اذعان می‌کند که سفرش را لغو کرده است، در حالی که از سواحل باهاما در حال صحبت است.

تد کروز نیز در میان شیوع یک بیماری همه‌گیر و یک فاجعه آب‌وهوایی در سراسر کشور که باعث شده آب و برق مردم تگزاس قطع شود، کروز وسایل خود را جمع می‌کند، سگش را در خانه تنها می‌گذارد و به همراه خانواده‌اش به تعطیلات به کانکون می‌رود. اقدام کروز با مخالفت گسترده سایر سناتورهای روبرو شد و خواستار استیضاح وی شدند. کروز پس از بازگشت از تعطیلات از تمام مردم عذرخواهی کرد و اقدام خود را یک اشتباه دانست.

یک تغییر بزرگ برای برج ساعت بیگ‌بن

در حقیقت، برج ساعت بیگ بن لندن بیش از یک سال است که به دلیل تعمیرات مکانیکی که از سال 2019 انجام شده است، آن صدای بدنام «دانگ دانگ» عقربه‌های ساعت خود را ایجاد نمی‌کند. اگرچه برنامه‌ریزی‌شده است که در سال 2021 به‌تدریج صدای دانگ دانگ عقربه‌های ساعت دوباره به حالت اولیه خود بازگردد اما برج ساعت بیگ بن یک نماد فرهنگی در شهر لندن است که ما آن را به همان حالت سنتی‌اش می‌شناسیم و به آن علاقه داریم.

درحالی‌که در یکی از اپیزودهای مجموعه سیمپسون‌ها در سال 1995، نشان می‌دهد که برج ساعت بیگ بن به حالت ساعت‌های دیجیتال دهه اخیر تبدیل شده است. باتوجه‌به تعمیرات اعمال شده بر برج ساعت بیگ بن به مدت دو سال، آیا چنین امکانی وجود دارد که این برج ساعت به حالت ساعت‌های دیجیتال امروزه دربیاید. اگر چنین اتفاقی رخ بدهد، بی شک این پیش‌بینی به بزرگ‌ترین پیش‌بینی تاریخ سیمپسون‌ها تبدیل خواهد شد.

حمله به کاخ کنگره آمریکا

روز حمله حامیان دونالد ترامپ به کاخ کنگره آمریکا (ساختمان کاپیتول)، یک روز تاریک در تاریخ آمریکا قلمداد می‌شود. حمایان دونالد ترامپ در روز 6 ژانویه سال 2021 به‌زور وارد کاخ کنگره آمریکا در شهر واشنگتن‌دی‌سی شدند. هدف آشوبگران این بود که مانع تصویب رأی کالج الکترال توسط کنگره ایالات متحده آمریکا شوند. با تصویب قانونی رأی کالج الکترال، پیروزی جو بایدن بر دونالد ترامپ به رسمیت شناخته می‌شد. تجمع طرفداران دونالد ترامپ هرج‌ومرج و در نهایت خشونت ایجاد و رهبران جهان را مجبور به محکوم‌کردن این اقدامات کرد.

تاکنون، تصاویر زیادی از صحنه‌های خشونت‌آمیز حمله آشوبگران به کاخ کنگره آمریکا در فضای مجازی منتشر شده است. یک کاربر در توییتر، کلیپی کوتاه از یکی از اپیزودهای سیمپسون‌ها به اشتراک می‌گذارد این کلیپ مربوط به اپیزود هجدهم فصل هفتم مجموعه با نام The Day the Violence Died است. این کلیپ شخصیت‌های غیرانسانی را نشان می‌دهد که با اسلحه و بمب به ساختمان کنگره حمله می‌کنند.

در این اپیزود، شخصیت Krusty the Clown اعلام می‌کند که «من یک اصلاحیه هستم» و سپس فیلم تلاش متمم قانون اساسی در جهت منع سوزاندن پرچم کشور را نشان می‌دهد، این اپیزود، یک تقلید مسخره‌آمیز از فیلم I’m Just a Bill، محصول 1976 آمریکا است که قطعه موسیقی با همین عنوان نوشته‌ی دیو فریشبرگ در طول فیلم از تلویزیون خانواده سیمپسون پخش می‌شود.

اینک آخرالزمان!

مجموعه سیمپسو‌ن‌ها در اپیزود یک نوامبر با نام Treehouse of Horror XXXI، به مناسبت سی و یکمین اپیزود ویژه جشن هالووین، تصویر ترسناکی از سال 2021 به نمایش می‌گذارد. اما نگران نباشید، این اپیزود همانند سایر اپیزود‌ها، جلوه‌ای مسخره آمیز به سواره نظام‌های آخرالزمان دارد.

در سکانس کولد اوپن اپیزود، روز انتخابات ریاست جمهوری در شهر Springfield را نشان می‌دهد. شهری که یک تابلوی تبلیغاتی در جهت حمایت از بایدن هریس و یک تابلوی تبلیغاتی مخالف در جهت حمایت از ترامپ پوتین دارد. سومین گزینه به رای دهندگانی مربوط می‌شود که می‌توانند به هرکسی که دلشان می‌خواهد را انتخاب کنند.

شخصیت Marge  به Homer می‌گوید که به محل اخذ رای برود تا به هرکسی که برایش اهمیت دارد، رای بدهد اما وی به جای فکر کردن به سه فرزند خود، Homer مدام به نوشیدنی الکلی، دونات و چوپ شور فکر می‌کند.

هرچند Lisa از تمام اتفاق‌هایی که در چهارسال اخیر در آمریکا افتاده است، به شوهرش یادآوری می‌کند. Homer فهرستی از عناوین پیمایشی پیرامون دولت ترامپ را پیش بینی می‌کند و متوجه می‌شود که زمان انداختن رای خود درون صندوق است.

پس از پایان سکانس کولد اوپن، مخاطب متوجه می‌شود که Homer تنها روز انتخابات را در خواب می‌دیده است. اما ناگهان مخاطب در روز معارفه 20 ژانویه سال 2021، شهر Springfield را با حال و هوای آخرالزمانی می‌بیند. Homer روی سقف خانه خود نشسته است، زره‌ای موقت پوشیده و در یک دستش یک شیشه نوشیدنی و در دست دیگرش یک اسلحه دارد. ربات‌های امنیتی در شهر پرسه می‌زنند و شخصیت کهن سال Hans Moleman را به فراموشی مطلق سوق می‌دهند. نویسنده این اپیزود سعی دارد که به طور تمسخر آمیز نشان دهد که رای دادن به فردی مانند کانیه وست، می‌تواند چنین فاجعه‌ای را در کشور آمریکا به وجود بیاورد.

در نهایت، چهار سواره نظام آخرالزمان در آسمان بلند شهر اسپرینگ‌فیلد سواری می‌کنند و پرچم‌های آن‌ها با عناوین چون «زجر»، «قحطی»، «جنگ» و نام خود اپیزود به وضوح نمایش داده می‌شود.

سپهر گلمکانی

نویسنده سینما و تلویزیون

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا