Official Call of Duty 4: Modern Warfare Thread - PC

این تاپیک به بازی Call of Duty 4: Modern Warfare اختصاص داده میشه تا علاقمندان به این بازی به گفتگو و تبادل نظر بپردازن. کنسولی ها هم اینجا نیان. اینجا فقط PC Gamer ها حق تردد دارند و میتونن سوالات یا موضوعات مد نظرشون رو مطرح و پیگیری کنند.

HamidoOs

کاربر سایت
Jun 28, 2007
1,073
نام
حمید
خو من نظرم رو درباره این دمویی که ازش اومده می نویسم.

اولین چیزی که می خوام بگم اینه که گیم پلی بازی خیلی خیلی شبیه CoD2 ـــه. من تو همین روزا داشتم CoD2 میزدم و وقتی CoD4 میزنم، احساس می کنم که همه چی واسم آشنا هست، و این خیلی خوبه! خو یه فرق اساسی که با CoD2 داره، همون طور که انتظار داشتیم، تیریپ اسلحه های بازیه. دیگه از اسلحه های لگن و خسته خبری نیست و اکثر چیزایی که دستتون میگیرید آخر "خاووورجی" هستن. خو البته مسلماً توی این جور گیمها وقتی با تروریستهایی که به نظر میاد مال همین خاور میانه خودمون هستن می جنگید، میتونید اسلحه هایی مثل AK47 (یه چیزایی شبیه اون) به غنیمت بگیرید :biggrin1: خیلی از تروریستها RPG دستشون هست که چیزی شبیه این توی CoD2 خیلی کمتر دیده می شد. کلاً به نظرم از نظر انفجار و دود و شولوغ پولوغی، از CoD2 خفنتره.

از نظر گرافیک، میتونم بگم که اول فکر کردم قراره با یه Engine ـــه خیلی خفن در حد Unreal Engine 3 یا CryENGINE2 مواجه بشم، اما در واقع به نظر میاد که همون Enigne قبلی رو ارتقا دادن و یه سری افکت (که البته تعدادشون کم نیست و خیلی هم خوشگل هستن) به بازی اضافه کردن. با وجود این، به نظرم گرافیک بازی کاملاً قابل قبول و دلچسبه. خیلی هم رَوون و مناسب اجرا میشه.

اما یه چیزی هست که شاید باعث بشه درباره Multiplayer بازی، سوال پیش بیاد. توی CoD2، اسلحه ها همه قدیمی و لگن هستن و مثلاً خیلی هاشون تک تک تیر میزنن و البته چون از مسلسل ها دقیق تر هستن، توی Multiplayer معمولاً این جور تفنگهاش، بهتر از مسلسلها هستن. همین استفاده از تفنگهای تک تیر زن، مالتی پلیر رو خیلی جالب و سخت میکنه. اما توی CoD4 همونجوری که گفتم، اسلحه ها همه مدرن هستن و به نظرمیاد که اکثراً هم Rate of fire سریع دارن و هم خیلی دقیق میزنن، ولی هنوز سرعت حرکت و دویدن بازیکنها مثل همون CoD2 ـــه. سوال اینه که مالتی پلیر قراره چه جوری باشه که بازم بتونه با این وضعیت، بازم برای رقابت و حرفه ای گری مناسب باشه؟

شاید یه نکته منفی که بشه درباره بازی گفت، اینه که بر خلاف CoD2، رادار (یا همون قطب نما توی CoD2) همیشه گوشه تصویر نیست. باید کلید TAB رو بزنی تا رادار رو ببینی. زیاد از این قضیه خوشم نیومد.
یه نکته منفی دیگه به نظرم رسید اینه که احساس می کنم FOV توی این گیم، از 90 هم پایینتره. هنوز از این قضیه مطمئن نیستم اما یه خورده احساس کردم که "دیـــــــــد"م یه جورایی زیادی بسته است.

با این اوصاف، کلاً میتونم بگم خیلی به CoD4 امیدوارم. گیم بسیار مناسبی به نظر میاد. فقط کاش توی دموی بازی، بیشتر از یه دونه مرحله Single Player میذاشتن! یه دستی هم به مالتی میزدیم ببینیم چی میگه (;

آخرین ویرایش:

show_man

کاربر سایت
Jun 14, 2007
360
نام
علی
1193332187.jpg

این عکس رو وقتی داشتم از بازی میکردم از بازی انداختم.خداییش اصلا نمیشه هیچ ایرادی از بازی گرفت.جای تحسین داره این بازی .اصلا وقتی این بازی رو اجراش کردم خدا میدونه 1 دقیقه ی اول میخ شده بودم به صندلی.گیج شده بودم.تاحالا وسط یه معرکه اینجوری قرار نگرفته بودم. قسمتهای قبیلش یه سری امادگی داشت .اما این نه یه دفع میری وسط میدون جنگ .دهنم وا مونده بودم.به خودم اومدم و گفتم، اوووووووووی کجایی؟!! بازیتو شروع کن. این دموش بود.بازیش دیگه چیه .خدا میدونه.تریلر هاشو دیدم اما لحظه شماری میکنم برای این بازی.مثل اینکه حجمش 8 گیگا بایته.

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
و البته کرش کردن دمو با دستکاری تنظیمات گرافیکی .. کوتاه بودن دمو و از همه مهمتر منوی جذاب "Cheats " رو فراموش نکنید :biggrin1:

HamidoOs

کاربر سایت
Jun 28, 2007
1,073
نام
حمید
و البته کرش کردن دمو با دستکاری تنظیمات گرافیکی .. کوتاه بودن دمو و از همه مهمتر منوی جذاب "Cheats " رو فراموش نکنید :biggrin1:
آره مثکه اگه از توی بازی تنظیمات گرافیکی رو عوض کنی، کرش میکنه. اما می تونی توی فایل Config بازی، دستی تنظیمات رو عوض کنی:
\Call of Duty 4 - Modern Warfare Demo\players\profiles\HamidoOs\config.cfg

مثلاً برای تنظیم Resolution، این خط رو تغییر بدید به هر چی که میخواین:
seta r_mode "1024x768"

برای عوض کردن AA هم این خط رو تغییر بدین:
seta r_aaSamples "4"​

آخرین ویرایش:

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
هاها.. من رفتم درایور 163.75 رو از سایت E-vga گرفتم دیگه کرش نمیکنه... ااایییننننه

من 163.71 ام .. هنوز کرش میکنه .. فکر کنم فقط این مشکل رو حل کرده اند که چهار صدم ورژن رفته بالا :biggrin1:

پ.ن : حالا هی پز e-VGA رو بده :biggrin1:

show_man

کاربر سایت
Jun 14, 2007
360
نام
علی
من که اجراش کردم .تنظیماتشو اون اولم دست کاری کردم .نه کرشی کرد نه چیزی.اما برای time shift باید برم این درایور رو بگیرم.چون خیلی بدرد میخوره.

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
من 163.71 ام .. هنوز کرش میکنه .. فکر کنم فقط این مشکل رو حل کرده اند که چهار صدم ورژن رفته بالا :biggrin1:

پ.ن : حالا هی پز e-VGA رو بده :biggrin1:

ای بابا
درایور 163.75 برا XP ی 32 بیت، 16 روز قبل اومده (یعنی 10 اکتبر)
WHQL Certified هم نیست (Windows Hardware Quality Labs Certified)
حالا نه انگار Certification مایکروسافت خیلی هم مهمه ...

بهر حال هر کی دلش خواست می تونه روی لینک زیر کلیک کنه تا دانلود شه (42 مگ حجمشه)

ForceWare Windows XP 163.75 32-bit beta Driver

پ.ن: سیاوش حالا هی پز این eVGA ت رو بده
گرفته beta خورت کرده :biggrin1:

Batista

کاربر سایت
Mar 5, 2007
131
نام
مهدی
من یه سوال داشتم
ببینم نسخه پی سی با نسخه 360 داستان و گرافیکش فرق میکنه یا نه ؟
میشه بگین با گرافیک جیفورس 8600 جی تی 256 Ddr3 و دو گیگ رم این بازی جواب میده یا نه‌؟

اگه مشخصات کامل سیستمی که این بازی جواب میده رو بگین عالی میشه
ممنون

hemat_gamer

کاربر سایت
Feb 6, 2006
1,122
من یه سوال داشتم
ببینم نسخه پی سی با نسخه 360 داستان و گرافیکش فرق میکنه یا نه ؟
میشه بگین با گرافیک جیفورس 8600 جی تی 256 Ddr3 و دو گیگ رم این بازی جواب میده یا نه‌؟

اگه مشخصات کامل سیستمی که این بازی جواب میده رو بگین عالی میشه
ممنون
آره جواب میده
احتمالا بتونی رو متوسط فریم بالا بگیری
داستانش فرق نداره
گرافیک هم بستگی به سیستم داره;)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر