اجرای بازی های PS2 روی PS3 با Swap Switch

xenophile

کاربر سایت
Mar 21, 2006
574
سلام

با این روشی که بهتون آموزش میدم میتونید بازیهای ps2 را روی ps3 اجرا کنید . این روش رو خودم تست کردم و 100 % میده ;)
روش کار به این صورت هست که باید با یک DVD اورجینال PS2 دستگاه رو فریب بدید . به اینصورت که با گذاشتن بازی اورجینال و در آوردن این بازی به طوری که دستگاه متوجه این موضوع نشود و وارد کردن بازی کپی که میتوانید به راحتی بازی کنید .
این روش نیاز به باز کردن PS3 دارد تا یک کلید برای کشیدن دیسک ( swap ) و بیرون کردن دیسک ( Eject ) تعبیه کنیم .
کار بسیار ساده ای هست و اگر درست انجام بشه هیچ خطری نداره . حتما به یاد داشته باشید که اول این آموزش رو کامل بخونید و بعد دست به کار بشید .

وسایل مورد نیاز :

1-بازی اورجینال ps2 مطابق با region دستگاه یا برنامه ی Swap magic
2-کلید سه حالته ,, چهار پنج متر سیم , آداپتور 3 ولت یا باتری قلمی
3-پیچ گوشتی خورشیدی , ساعتی , چهار سو
4-هویه و لحیم

اول باز کردن PS3 رو آموزش میدم :

1- سمت چپ ps3 جایی که هارد وجود دارد , بالای هارد یک برچسبی هست که به انگلیسی هشدار داده که اگر این برچسب کنده بشه یا خط یا خشی روی برچسب بیفته دستگاه از گارانتی ساقط میشه . پس به این نکته توجه داشته باشید که اگر محل گارانتی در دسترس شماست و فکر میکنید که دستگاه رو خراب نمیکنید این برچسب رو بردارید تا بتوانید ps3 را باز کنید .

sfhr2v.jpg

2- بعد از برداشتن برچسب پلاستیک را در بیاورید و با پیچ گوشتی خورشید پیچ را باز کنید . سپس قاب دستگاه را باید به سمت چپ بکشید .

20unxw2.jpg

3 - حالا پیچ های دستگاه رو که با دایره ی قرمز مشخص شده باز کنید .

i4ic0p.jpg

4 -حالا در پوش رو بردارید و کابل مموری ریدر رو در بیاورید . حالا با منظره ی زیر روبه رو میشوید .

30w33au.jpg

5-درایو رو به آرامی بردارید و کابل برق و دیتا رو هم جدا کنید .

27zlyz5.jpg

6-حالا باید با پیچ گوشتی ساعتی پیچ های مشخص شده رو باز کنید تا قاب فلزی درایو رو بردارید .

2s8sj8x.jpg

7-در این مرحله باید دوباره پیچ های این قسمت هم باز کنید . همچنین درپوش آهن ربایی که با دایره ی قرمز مشخص شده بردارید .

s2y6vc.jpg

8-حالا که این قسمت رو هم باز کردید . برای رسیدن به موتور که عمل موتور swap و eject دیسک هست باید پیچ مشخص شده رو باز کنید .

wbza0w.jpg

9-حالا موتور مشخص شد . همونطور که میبینید دو سیم به موتور وصل هست . که ما باید با یک کلید دو سیم رو به موتور وصل کنیم و به بیرون از ps3 هدایت کنیم تا بتونیم عمل swap و eject را انجام بدیم .

200z1op.jpg

خب تا اینجا رو داشته باشین .

همونطور که گفتم باید یک کلید بسازیم . حالا طریقه ی ساختن کلید برای کنترل موتور :

1-یک کلید سه حالته بگیرید و پایه های بالا و پایین آن را به صورت ضربدری به هم متصل کنید و
پایه های وسطی را به باتری یا آداپتور وصل کنید .

vngs1z.jpg

2-حالا از پایه های بالایی یا پایینی دو سیم بلند رو به کلید وصل کنید . حالا رو سر این سیم که از کلید کشیده اید به موتور خواهد خورد که قبلا در موردش صحبت کردیم .

292pq9l.jpg

خب حالا مرحله ی آخر :

دو سر سیم رو به موتور وصل کنید , بدون اینکه دو سیم موتور را جدا کنید و قبل از اینکه درایو رو ببندید تست کنید ببینید تا چرخ دنده های میچرخند .
توجه داشته باشید که وقتی کلید به طرفی بزنید که سیم های موتور را لحیم کردیم طرفی هست که دیسک را eject میکند و طرف دیگر sawp

دیسک را در ps3 قرار دهید سپس swap کنید . بعد از اینکه دستگاه دیسک را خواند 10 دقیقه صبر کنید سپس دیسک را eject کنید و بازی کپی را درون دستگاه قرار داده و بازی کنید .

تذکرات :

-توجه داشته باشید که سیم هایی که میخواهید از داخل درایو به بیرون هدایت کنید از جاهایی رد کنید که سیم ها قطع نشوند .
-سعی کنید از سیم های افشان استفاده کنید .
-سعی کنید از یک باتری یا دو باتری استفاده کنید که ولت آن کمتر باشید .
-حتما قبل از بیرون کشیدن دیسک اورجینال 10 دقیقه صبر کنید . این کار باعث میشه که به لنز آسیبی وارد نشه .
- سنسور دستگاه حتما باید قطع شود . یا میتوانید برای سنسور هم کلید بگذارید . محل سنسور روی درایو
قطع سنسور به این دلیل هست که دستگاه دیسک را به طور خودکار داخل نکشد .
- یک نقشه ای هم کشیدم تا مساله بهتر جا بیفته . نقشه را در اینجا ببینید .
* در ضمن من یک کلید ساخته شده به شکل زیر به همراه برنامه ی Swap Magic دارم . کسی اگر میخاد pm بده .

تفاوت SwapMagic با بازی اورجینال را خواهم گفت.

2dhdv9j.jpg

امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره , از علی جان هم تشکر میکنم که من رو راهنمایی کردن . هرگونه سوالی را در همین تاپیک مطرح کنید . امیدوارم لذت ببرید .

آخرین ویرایش:

AAKH1361

کاربر سایت
Feb 14, 2007
581
خواهش می کنم xenophile جان
البته یک هفته ای میشه من هم همین راهنما رو نوشته ام (با چه مکافاتی اونهم برای من که اهل زیاد تایپ کردن نیستم /:)) ولی به خاطر اینکه عکس زیاد داشت نتونستم اپلود کنم (البته تو اون یک خورده مفصل تر توضیح دادم) خوب با این راهنما هم دیگه نیاز به اپلود اون نیست
خوشحال شدم شما هم اینکار رو کردید راستی یکی دیگه هم از بچه های سایت هم اینکار رو کرده آیدیش فکر کنم iwes بود

موفق باشی
AAK1361

tekken_lord

کاربر سایت
Mar 5, 2006
627
دوست عزیز ممنون که برای بچه های سایت این آموزش رو نوشتی . فقط یه چیزیو فکر کنم یادت رفت به بچه ها بگی اونم اینکه بعد از انجام این کار درایو از حالت اتوماتیک در میاد و همیشه باید با سوئیچ کار کنن پس اگه کسی نیازی به این کار نداره بیخودی دستگاهش رو انگولک نکنه .

xenophile

کاربر سایت
Mar 21, 2006
574
دوست عزیز ممنون که برای بچه های سایت این آموزش رو نوشتی . فقط یه چیزیو فکر کنم یادت رفت به بچه ها بگی اونم اینکه بعد از انجام این کار درایو از حالت اتوماتیک در میاد و همیشه باید با سوئیچ کار کنن پس اگه کسی نیازی به این کار نداره بیخودی دستگاهش رو انگولک نکنه .

- سنسور دستگاه حتما باید قطع شود . یا میتوانید برای سنسور هم کلید بگذارید . محل سنسور روی درایو
قطع سنسور به این دلیل هست که دستگاه دیسک را به طور خودکار داخل نکشد .

نیازی به کار همیشه با سوییچ نیست ! ( اگر سیم های موتور جدا نشه ) .
دستگاه هم از حالت اتوماتیک خارج نمیشه , وقتی دیسک رو میزاریم توی ps3 با یک فشار کم چرخ دنده ها ( بدون سنسور ) دیسک رو به داخل میکشه . بازهم دستگاه رو میشه به حالت اول بازگردوند .

آخرین ویرایش:

ONLY_PS3

کاربر سایت
Feb 12, 2007
77
نام
امیر حسن
خواهش می کنم xenophile جان
البته یک هفته ای میشه من هم همین راهنما رو نوشته ام (با چه مکافاتی اونهم برای من که اهل زیاد تایپ کردن نیستم /:)) ولی به خاطر اینکه عکس زیاد داشت نتونستم اپلود کنم (البته تو اون یک خورده مفصل تر توضیح دادم) خوب با این راهنما هم دیگه نیاز به اپلود اون نیست
خوشحال شدم شما هم اینکار رو کردید راستی یکی دیگه هم از بچه های سایت هم اینکار رو کرده آیدیش فکر کنم iwes بود

موفق باشی
AAK1361

سلام جناب aak1361
البته هم شما کارتون درسته و هم جناب xenophile
و همیشه از خواندن پستهای شما لذت بردم
اما به نظر خودتون بهتر نیست که به خاطره اجرای بازیهای ps2 (تازه اونم نه تمام بازیهاش) بیائیم و دستگاهمونو به این روز در بیاریم آخه به ریسکش میعرضه
بابا بریم 140 تومن بدیم یه ps2 بخریم که بهتره که
والا اون کسی که 500 تومن پول ps3 و 60 تومن پول بازی میده 140 تومن پول نداره
که یه ps2 بخره ؟ به نظر من آدم یه خورده منطقی باشه دل و روده دستگاهشو نمیریزه بیرون
به خاطر بازیهای ps2 که میشه با 140 تومن دستگاهشو خرید با قابلیت اجرای تمام بازیهاش
نه فقط بازیهای هم رجیون با دستگاه :cheesygri
البته بنده کوچیکتر از اونی هستم که به شما اساتید محترم جسارت بکنم
اما این نظر شخصیم بود
با تشکر

xenophile

کاربر سایت
Mar 21, 2006
574
سلام جناب aak1361
اما به نظر خودتون بهتر نیست که به خاطره اجرای بازیهای ps2 (تازه اونم نه تمام بازیهاش) بیائیم و دستگاهمونو به این روز در بیاریم آخه به ریسکش میعرضه
که یه ps2 بخره ؟ به نظر من آدم یه خورده منطقی باشه دل و روده دستگاهشو نمیریزه بیرون
به خاطر بازیهای ps2 که میشه با 140 تومن دستگاهشو خرید با قابلیت اجرای تمام بازیهاش
اما این نظر شخصیم بود
با تشکر

ما فقط یک کلید به موتور وصل میکنیم . همین ! هیچ دل و روده ای از دستگاه رو هم بیرون نریختیم . با این کار هم میشه همه ی بازی های کپی Ntsc-uc, j PAL رو بازی کنید .
بازی اورجینال PS2 هم کم گیر میاد ولی قیمتش حدود 10 20 هزار تومن هست . با برنامه ی SWAP MAGIC هم میشه این کار رو کرد .

آخرین ویرایش:

Reza Razor

کاربر سایت
Jul 25, 2007
1,487
آقایون این روش با همه ی کنسولا کار میکنه؟
یعنی اون دستگاههایی که نرم افزاری یا سخت افزار بازیها رو اجرا میکنن فرقی ندارن؟

AAKH1361

کاربر سایت
Feb 14, 2007
581
سلام جناب aak1361
اما این نظر شخصیم بود
با تشکر
سلام
درسته اینکار (اجرای بازی های پلی 2 کپی ) ارزش اینکه دستگاه رو باز کنی نداره ولی برای کسانی که اهل ریسک هستند و کلا به اینجور کار ها علاقه و علمشون رو دارند بیشتر پیشنهاد میشه نه کاربران عادی
من هم پلی 3 رو فقط برای کار کردن رو هکش گرفتم و از باز کردن و سر و کله زدن باهاش هیچ ابای ندارم و خیلی هم لذت می برم من از مدتی که پلی سه رو گرفتم 8-9 ما پیش تا حالا فقط روی پلی 3 یک بازی ماروال و یک بازی پلی 2 رو تا اخر رفتم و دیگه با این دستگاه بازی نکردم و بیشتر از اینکه من با این کنسول بازی کرده باشم روی هک کردنش کار کردم (کلا من خیلی کم اهل بازی هستم)

به هر حال این روش فقط به کسانی که می دونند توانای انجامش رو دارند پیشنهاد میشه

موفق باشید
AAKH1361

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر