هر سوال و هر مطلبی در مورد PS3 *به غیر از مسائل کپی خور* [پست اول حتما خوانده شود]

titaniom

کاربر سایت
Sep 6, 2006
240
قیمتاش ثابت نیست ، ولی به پول ما از 40 تومن ( بازیهای قدیمی و کم طرفدار ) هست تا 75 تومن ( بازی جدید و پرطرفدار )

ولی بطور میانگین اکثر بازیها 65 تومن به پول ما .
ببخشيد ميدونم كاملا oof topic ه . اصلا ربطي نداره !!!
ولي شما كه اين قيمتا رو تو دبي داري .
قيمت كنسول مثلا 360 رو تو عراق :eek: نداري !!!؟؟

sohy_bayern

کاربر سایت
Dec 28, 2007
240
نام
سهراب
چه ریجنی ؟ مثلا Virgin Megastore که هم توی City Center شعبه داره هم Emirates Mall فقط PAL داره .

Sharaf DG توی سیتی سنتر فقط PAL داره .

ولی مغازه های کوچکتر میتونی UC یا J پیدا کنی . مثلا توی Emirates Mall روبروی Carrefour یه مغازه هست به اسم Cheekaw که اون داره . نزدیک همون توی راهرو یه Stand کوپیک هست که کنسول و بازی و ... میفروشه ، اونم داره ...
سلام.عزیز من j میخواهم.
اگه میشه تمام جا هایی رو که میشناسی بهم بگو.
ممنون
میگم خوب واردی ها

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,042
نام
نیما
سلام.عزیز من j میخواهم.
اگه میشه تمام جا هایی رو که میشناسی بهم بگو.
ممنون

واسه J بهترین جا بازار مرشد ، اونجا قیمتها هم ارزونتره ، چون رسمی نیست چیزی ...

البته توی City Center و Emirates mall هم اگه بگردی تک و توک میتونی پیدا کنی ..

حالا اگه واسه PS3 میخوای ، چرا J میخوای ؟

fictionarea

کاربر سایت
Dec 23, 2007
338
نام
حسین
با اجازه چون درباره I/O پلی استیشن 3 زیاد سوال میشه و بعید می دونم چیز کاملی تو سایت باشه ، یه توضیح نسبتا جامع درباره تمام کانکشن های پلی استیشن 3 میدم :
1 - Optical :
122-Fusion-Optical-Cable.jpg

فقط مخصوص صداست . هنوز اونقدرها که باید جا نیوفتاده . تو اسپیکر ها شاید تعداد انگشت شماری از این جک داشته باشن ولی به علت وضوح بالا و عدم نویز پذیری در حد خیلی زیاد تو سیستم های سینمای خانگی یا سیستمهای صوتی پیشرفته غالبا تعبیه میشه . از تکنولوژی فیبر نوری توش استفاده میشه و صدای تا 5.1 رو ساپورت می کنه .

2 - HDMI :
125-HDMI-Cable-XT1080.jpg

رایج ترین اتصال تو ابزار های مولتی مدیای جدید که صوت و تصویر رو یک کاسه با بالاترین استانداردها براتون به ارمغان میاره . اگه ابزاری دارید مثل تلویزیون صدا و تصویر رو فقط با همین کابل میشه انتقال داد . اما لذت صدای 7.1 رو هیچ تلویزیونی نداره . در این صورت چون تنها کانکشنی که تو پلی 3 صدای 7.1 داره همین پورت هست اگه بخواین از یه سیستم صوتی 7.1 که ورودی HDMI داره در کنار یه تلویزیون که این پورت رو داره استفاده کنین 2 راه هست یا سیستم صوتی اونقدر مجهز هست که ورودی و خروجی HDMI داره که مشکل حله تو سیستم صوتی صدا ********** میشه و تصویر از خروجی وارد تلویزیون میشه . اگر نه نیاز به تقسیم HDMI دارین که گرونه ( تقسیم نه سوییچ ) . البته یکی از رایج ترین تبدیل ها HDMI to DVI هستش که تو مانیتور به شما تصویر میده ( دی وی آی ها محدود هستن به مانیتورها ) . افت کیفیت تو این تبدیل بی نهایت ناچیزه اما دیگه انتظار صدا نمیشه داشت !
در ضمن این اتصال پهنای باند لازم برای صوت و تصویر تو نسل آینده ( شایدم الآن ) دیسکهای بلوری را داره و کنار اون یه خصوصیت به اسم HDCP که یعنی : High Definition Digital Content Protecttion .

3 - AV Cable
av_cable.jpg

همون کابلی که پیش فرض تو جعبه پلی استیشن 3 هست . تصویر و صدا رو با هم انتقای میده و هر دو رو در حد رفع حاجت . تصویر در حد پال یا ان تی اس سی و صدا در حد استریو !! .
به اون کابلهای که سر رنگی دارین اصطلاحا کواکسیال می گن . نویز محیطی به خاطر ساختار شبه خازنی توشون ********** میشه اما اصلا حالا مگه چی تحویل میدن که نویز توش معلوم بشه یا نه . مثلا شما اگه پلی 3 رو با این کابل به یه تلویزیون بزرگ وصل کنین فکر می کنین تصویر کلا نویزه در حالی که تصویره . کسایی که مثل خودم از کابل HDMI to DVI استفاده می کنن این کابل + یه تبدیل و به ترمینال می تونه صدای استریو به شما بده برای بلندگوهای پی سی یا هدفونها .
راستی یه چیزی شبیه این هم هست که بجای کواکسیال تصویر ، سوپر ویدیو ( اس ویدئو ) داره که هیچ فرقی نداره . بی خود پول بالاش ندین .

4 - Component :
ps3-component.jpg

یه جورایی تو سعه یافته همون بالایی هستش البته فقط تو تصویر . تصویر رو تا اچ دی فول برای شما به ارمغان میاره . سیگنال تصویر و کنتراست و برایتنس توشون جداست که سرجمع 3 تا برای تتصویر و 2 تا هم برای صدا که استریو میشه . خیلی از ( همه ) تلویزیونهای جدید این پورت رو دارن . البته شاید روی کاغذ از لحاظ کیفیت مثل HDMI باشه اما فرقشون تو پهنای باند تو صحنه های که حجم بالا میره فابل تشخیصه !

5 - Ethernet :
410OlO8UNBL._AA280_.jpg

یه کابل رایج برای انتقال اطلاعات که البته 99 درصد تو نتوورکینگ به کار میاد ( همون کابل شبکه ) . برای اتصال پلی استیشن 3 شما مودمی نیاز دارید که یا پورت ایترنت خالی داشته باشه یا وای فای ساپورت کنه . این کابل حالا حالا ها پهنای باندش برای ما ها بسه !البته تا جایی که می تونین از کابلهایی با اندازه های مناسب استفاده کنین . مثلا 10 متر از این سیمو پشت دستگاه گوله نکنین !
البته برای استفاده از اینترنت میشه اونو با پی سی شر کرد که البته رسما به دستگاه بر می خوره ! در ضمن وای فای هم انتخاب خوبیه . استاندارد " جی " که تو این دستگاه هم هست اونقدر به شما پهنای کار میده که 2 - 3 تا فیلم بلو ری رو با بیت ریت بالا همزمان تماشا کنید . البته خیلی مسایل رو این قضیه تاثیر میزاره ...

6 - Power Cable :
MLB10582457.JPG

اگه از اون سیخونک" ارت بگزریم الآن کلی از وسایل از پاور و مانیتور و تی وی گرفته تا چای ساز از این کابل ها برای برق استفاده می کنن . چیز خاصی نداره برق دیگه اما برای هم میهنان عزیز :
1 - شما اول از همه نیاز به ترانس داین . این دستگاه برق 110 نیاز داره و ما 220 ولتی هستیم یه ترانس 110 ولت با 400 وات کارتون رو راه میندازه ( البته فکر کنم استانداردش 350 هست که اون هم کار راه اندازه ) 2 - برای اون سر کابل یه تبدیل تهییه کنین یا از یه کابل معمولی استفاده کنین . البته بستگی به ورودی ترانس هم داره !

sohy_bayern

کاربر سایت
Dec 28, 2007
240
نام
سهراب
واسه J بهترین جا بازار مرشد ، اونجا قیمتها هم ارزونتره ، چون رسمی نیست چیزی ...

البته توی City Center و Emirates mall هم اگه بگردی تک و توک میتونی پیدا کنی ..

حالا اگه واسه PS3 میخوای ، چرا J میخوای ؟
سلام.
مرسی عزیز......
اگه میشه این بازار مرشد رو به صورت لاتین بنویس ببینم چه جوری بهشون بگم!:blushing:
راستی دبی زندگی میکنی؟
چون دستگاهم ntscj هست.
یک زحمت دیگه اگه میتونی ایدی یاهو یا xfire خودت رو برام پیام خصوصی بفرست.
مرسی عزیز

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,042
نام
نیما
سلام.
مرسی عزیز......
اگه میشه این بازار مرشد رو به صورت لاتین بنویس ببینم چه جوری بهشون بگم!:blushing:
راستی دبی زندگی میکنی؟
چون دستگاهم ntscj هست.
یک زحمت دیگه اگه میتونی ایدی یاهو یا xfire خودت رو برام پیام خصوصی بفرست.
مرسی عزیز

Morshed ...

خب NTSC/J باشه ! چه ربطی داره که بازیهات هم J باشه ؟ مگه نمیدونی که PS3 بازیهاش Region Free هست ؟

به هر حال هیچ فرقی نداره که بازیت چی باشه ، حتی PAL و UC بخاطر پینگ بهتر در بازیهای آنلاین به J ارجعیت دارن .

دبی زندگی نمیکنم

Astiak

کاربر سایت
May 27, 2007
4,017
نام
آرش
ببخشید آقا نیما یه سوال:
مثلا من دستگاهم NTSC\G هست نمیتونم با اروپا یا امریکا بازی کنم.
ولی من وقتی FIFA 08 یا Motorstorm بازی میکنم میتونم حتی با اونهایی که توی آمریکا و یا اروپا هستن بازی کنم.
یه سوالدیگه هم داشتم:
من وتی توی دستگاه بازی میزارم یه چنند دقیقه صدا میده بعد قطع میشه ولی تا حالا نشده CD یا DVD یا BD
اجرا نکنه.
به نظرتون مشکلش کجاست.
مرسی

sohy_bayern

کاربر سایت
Dec 28, 2007
240
نام
سهراب
Morshed ...

خب NTSC/J باشه ! چه ربطی داره که بازیهات هم J باشه ؟ مگه نمیدونی که PS3 بازیهاش Region Free هست ؟

به هر حال هیچ فرقی نداره که بازیت چی باشه ، حتی PAL و UC بخاطر پینگ بهتر در بازیهای آنلاین به J ارجعیت دارن .

دبی زندگی نمیکنم
مرسی عزیز.یعنی من اگه PAL هم بگیرم تو دستگاهم میاد؟
در کل PAL بهتره یا UC ?
مرسی

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,042
نام
نیما
ببخشید آقا نیما یه سوال:
مثلا من دستگاهم NTSC\G هست نمیتونم با اروپا یا امریکا بازی کنم.
ولی من وقتی FIFA 08 یا Motorstorm بازی میکنم میتونم حتی با اونهایی که توی آمریکا و یا اروپا هستن بازی کنم.
یه سوالدیگه هم داشتم:
من وتی توی دستگاه بازی میزارم یه چنند دقیقه صدا میده بعد قطع میشه ولی تا حالا نشده CD یا DVD یا BD
اجرا نکنه.
به نظرتون مشکلش کجاست.
مرسی

فکر کنم منظور شما NTSC/J هست .
کسی نگفته که شما نمیتونی با اروپا یا امریکا بازی کنی ! شما بازیت هر ریجنی باشه میتونی با اون ریجن بازی کنی . خیلی از بازیها هم کلا Server تمامیه ریجنهاش یکیه و همه با هم میتونن بازی کنن .

تعداد خیلی کمی از بازیها ( شاید 2 - 3 تا ) هم هستن که از ریجن دستگاه رو ملاک قرار میدن .
تا حالا چندین بار این موضوع راجع به ریجنها گفته شده ، خواهشا دوستان توجه کنن که بازم سوال پیش نیاد ...

مرسی عزیز.یعنی من اگه PAL هم بگیرم تو دستگاهم میاد؟
در کل PAL بهتره یا UC ?
مرسی

100 درصد ....
خیلی فرقی نداره ، ولی باز PAL از لحاظ پینگ یک مقدار برای ما توی ایران بهتره .

fictionarea

کاربر سایت
Dec 23, 2007
338
نام
حسین
نه متاسفاته ( البته اگه نصب لینوکس و ... رو بیخیال شین ) . تنها راه اینه که ریکدشون کنید که تازه این فایلها هم خیلی بد قلق هستند .

Reza-sony

کاربر سایت
Jan 21, 2007
682
اگه بعد از خاموش کردن PS3 همچنان صدای خفیفی ازش شنیده بشه نشون دهنده ی چه مشکلیه؟

هیچ مشکلی نیست . من قبلا هم گفتم . قاب PS3 به خاطر جنس خاصی که داره در اثر انقباض و انبساط صداهای خاصی از خودش در وکنه . :cheesygri (برره ای شد !!!)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر