رفع مشکل NAT و JOIN شدن به سرور ها دیگه.

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
سلام .

در این جا روشی رو یاد میدم که دیگه وقتی تو بازی هستین بیرون نپرین یا این که صدای بقیه دوستانی که میکروفن دارن رو داشته باشین و این که به هرکی که دوست داشتین JOIN شین و مشکلی برای پیدا کردن سرور نداشته باشین.

-------------------------------------------------------------------------------------------------
اول از همه به سایت پایین برید.

http://www.portforward.com

دوم از پایین صفحه مودم ADSL خود رو پیدا کنید .

سوم در بخش اسم ها بخش P گذینه PS3 Call of Duty 4 Modern Warfare رو پیدا کنید بعد روش کلیک کنید که روش باز کردن NAT رو روی مودل ADSL شما آموزش بده که بگه کدوم پرت ها رو باید باز کنید .

مثال مال من ASUS AM 610 هستش اما بین این ها نیست پس یک مدلی که نزدیک ترین هستش رو کلیک کنید.

یه صفحه اینترنت اکسپلور واز کنید درونش جای سایت بزنید (192.168.1.1) بعد یه کادر مثل کادر پایین واز میشه که باید کد مودم رو از شرکتی که مودم رو میگیرین بگیرین که USER و PASS رو در کادر پایین میزنین.

Riger1.jpg

یه صفحه به شکل زیر باز میشه کا شکل ش مثل مودم من هستش .

AM6042.jpg

Advanced Setup »»»»بعدشNAT »»»»گذینه Virtual Servers رو کلیک میکنید صفحه زیر باز میشود.

AM6043.jpg

بعدش روی گذینه ADD کلیک میکنید که مثل صفحه زیر باز میشود.

در بخش CUSTOM SERVER کلیک میکنید و در جلوش نام دلخواه وارد میکنید مثل PS3 بعدش در کادر پایین یک IP وارد میکنید که IP هستش که شما با PS3 به اینترنت وصل میشید .مثل 192.168.1.20

خوب در بخش کادر های پایین 4 تا بلوک هستش که شما باید پورت ها رو وارد کنید .

External Port Star :پورت شروع
External Port End: پورت پایان
Internal Port Start: پورت اینترنت شروع
Internal Port End:پورت اینترنت پایان

که شما باید در این چهار کادر یک پورت رو وارد کنید .مثال اولی 80دومی 80 سومی خالی دوباره 80 و چهارمی رو هم همون 80 وارد میکنید .

کادری که به صورت کادر کرکره ای میاد پایین در این مدل میشه برای یک پورت هم TCP و هم UDP رو با هم بزارید اما تو بعضی از مودم ها نمیشه پس شما باید یک پورت مثال 80 رو یک بار به صورت TCP و یک بار به صورت UDP تعریف کنید ودر صورتی که میشود همون یک دفعه هم TCP/UDP زد دیگه احتیاج به دو دفعه تعریف کردن نداره .

AM6044.jpg

حالا پورت های که باید باز شه .

پورت 80

پورت 443

پورت 5223

پورت 3478

پورت 3658

پورت 3479

بعد از وارد کردن پورت ها در جدول بالا گذینه SAVE رو میزنین بعدش دیگه باید ps3 رو روشن کنید.

بعد روشن کردن PS3 از بخش NETWORK باید دوباره برای اینترنت رو تنظیم کنید که باید به صورت دستی IP وارد کنید که همون IP که تو مودم ADSL شما پورت ها رو باز کردین اینجا به صورت دستی همون IP رو وارد کنید مثال من 192.168.1.20 بود که شما هرچی میخواین میتونین بزنین اون اول که تو PS3 هم باید همون رو بزنین.

آخرین ویرایش:

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
آقا مال من باز نمی کنه
http://192.168.1.1/ این رو

جالبه مال من هم که باز میکرد روی لینک شما کلیک کردم باز نمیکنه دیگه باید ریست کنم مودم رو . زنگ بزن ISP ی که مودم رو گرفتی بگو چجوری میتونم به کانفیگ مودمم وارد شم اون خودش بهت میگه اگه گفت برای چی بگو میخوام port های مودم رو به یک IP اختصاص بدم.

من بعد از انجام کار پایین خودم تونستم دوباره به مودم وارد شم شما هکم تست کن.

درصورتی که با این IP باز نشود و اصلا صفحه هیچ تغییری نکرد . اول از همه یک بار دیستگاه کامپیوتر رو خاموش کنید . دوم کابل دستگاه تا مودم رو بکنید و مودم رو خاموش و روشن کنید. بعد دوباره IP رو تست کنید. بعدشم هیچ دستگاه دیگه ای که از مودم استفاده میکنه نباید روشن باشه.

این خیلی از مشکل ها رو حل میکنه برای PS3 مخصوصا تو بخش آنلاین بازی کردن و پیدا کردن سرور ها و ... .

آخرین ویرایش:

Download off

کاربر سایت
Apr 22, 2007
728
نام
OldMan
با تشکر از دوست عزیز جناب vivanred

در تکمیل صحبت های این دوست عزیز .

دوستانی که میخوان از این روش استفاده کنن که خیلی هم موثر هستش.

حتمآ DMZ Host فعال کرده و IP پلی 3 رو ست کنند.

AmiR2C

کاربر سایت
Nov 14, 2008
1,419
نام
امیر
دنبال Virtual Servers بگرد دوست عزیز اونجا باید پورت ها رو وارد کنی. به این عکس نگاه کن:

این IP برای همه یکی هست یعنی منم میتونم وارد کنم !؟
درضمن الان که MW2 اومده دیگه کار خاصی نباید کرد تنظیماتش مثل همون قبلیه !؟ !؟

آخرین ویرایش:

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
این IP برای همه یکی هست یعنی منم میتونم وارد کنم !؟
درضمن الان که MW2 اومده دیگه کار خاصی نباید کرد تنظیماتش مثل همون قبلیه !؟ !؟

این IP برای همه یکسانه بیشتر ربط به سرور های شرکت سونی داره و شرکت های که روی کنسول PS3 سرور دارن برای بازی ربطی به بازی نداره اصلا بازی ها از سرور ها استفاده میکنن برای این که شما بتونی بدون این که مشکلی داشته باشی با سرور ها ارتباط برقرار کنی بهتره بگیم این پورت ها رو برای این که شما در انتقال صدا اینترنت از مودم شما تا سرور یک ارتباط مستقیم برقرار کنه بدون این که احتیاج به پورت های بیخودی داشته باشه استفاده میشه .

این IP ها در مودم شما حکم پورت رو پیدا میکنه وقتی در قسمت ویرچوال سرور وارد میکنی .

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
دوست عزیز من هیچ جوره نمیتونم mw2 رو انلاین بزنم ممنون میشم کمکم کنی!
مودم asus 604g

اول از همه اون بالا رو بخون اگه جاییش مشکل داشتی سوال بکن الان از سایت http://www.portforward.com/ ببین پایین صفحه کدوم مدل مودم ASUS از نظر منوی مودمی به منوی مودم شما شبیحه بعد بر مبنای توضیح های بالا پورت های مودم رو واز کن بر روی مودم برای PS3 بعد بشین بازی کن .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر