اولين اطلاعات از I Am Alive

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
سلام !

بازي I Am Alive يكي از جنجالي ترين بازي هاي امسال Ubisoft خواهد بود. مجله GamesTMدر شماه جديد خود اولين اطلاعات را درباره اين بازي فاش كرده است.

هر چند اين بازي به طور رسمي در E3 2008 معرفي شد و در همان زمان توانست جايزه بهترين Trailer نمايشگاه E3 را از سايت Game Trailers دريافت كند اما مدتي قبل از شايعه شده Jade Raymond تهيه كننده بازي Assassin's Creed در اين پروژه حاضر خواهد بود. Alexis Goddard تهيه كننده ارشد بازي بلاخره اين شايعه را رد كرد و اعلام كرد كه Jade Raymond هيچ دخالتي در اين پروژه نخواهد داشت.

Darkworks تيم سازنده اين بازي كه به خاطر دو بازي Cold Fear , Alone in The Dark : The New Nightmare سابقه دارند قصد دارند اين دفعه يك بازي بسيار واقعي تر را تحويل خريدارن دهند.

v4o3h3.jpg

Alexis Goddard مي گويد:" خرابي و بدبختي يك موضوع تكراري براي صنعت سرگرمي از بدو تولد ان بوده است. ما جدا نمي خواهيم چنين موضوعي را تكرار كنيم بلكه قصد مخلوط كردن چندين عنصر با هم را داريم. بيشترين كاري كه ما انجام ميدهيم اين است كه شما را به ياد چيز هاي جالبي كه ديده ايد و يا شينده ايد مي اندازيم. Robert Neville در فيلم I Am Legends به تدريج انسانيت و عقل خود در فاجعه نيويورك از دست داد. در The Day After Tomorrow و War of the Worlds شما ديديد كه شهر هاي غرب چگونه توسط يك نيروي نامشخص از هم پاشيدند."

Goddard همچنين بازي را با Armageddon , Titanic , Cloverfield , Jericho , Lost مقايسه كرده است. داستان بازي درباره فردي به نام Adam Collins است. بعد از زلزله مهيب و غير طبيعي شيكاگو وي بايد به دنبال دوست دختر خود بگردد و به قدر كافي بازمانده پيدا كند تا توجه نيرو هاي دولتي را به خود جلب كند. Goddard معتقد است لحظه به لحظه game play اين بازي چيزي است كه تا به حال تجربه نكرده ايم. و انها بسياري از سنت هاي موجود را تغيير داده اند.

وسايل به خصوص اسلحه و مهمات بسيار كم ياب تر از ديگر بازي هايي هست كه تا به حال بازي كرده ايد. حتي كمتر از ميزان استفاده در بازي هاي survival horror مثل Resident Evil. هدف اصلي بازي كسب كردن وسايل مورد نياز براي زنده ماندن است. وسايلي همچون بطري اب و ... . در بازي اب به عنوان يك وسيله شفا دهنده استفاده مي شود.

" مبارزه يكي از راه هاي روبرويي با گروه هاي خشن است اما كمتر مي شود اين روش جواب دهد. ما كاري در بازي كرديم كه بازيكنان ترغيب به استفاده از تاكيك و احتياط كردن شوند. شما در بازي ممكن است يك shotgun پليس را پيدا كنيد كه خالي از گلوله است. اما چه كسي جز شما متوجه ميشود كه اسلحه خالي است ؟ شما مي توانيد با اين كار موجب ترس افراد شويد و وسيله مورد نظر خود را تامين كنيد."

iamalive.jpg

با توجه به اينكه اين بازي يك بازي FPS است و عواملي شبيه استفاده بسيار كم از اسلحه باعث مي شود بسيار شبيه Mirror's Edge به نظر بيايد. اين در حالي است Goddard معتقد است I Am Alive مي بايست يك بازي FPS باشد تا به شما همه چيز را منتقل كند.

" ما مي خواهيم بازيكن واقعا متوجه قدرت طبيعت شود و حس كند خطراتي كه توسط خراب شدن ساختمان و ويراني به وجود مي ايد چگونه است. حس اين كه هرج و مرج چگونه است و هيچ ]چيزي به جز زوايه ديد اول شخص ( first-person ) اين حس به شما منتقل نمي كند."

I Am Alive براي PC , X360 , PS3 در تاريخ نامشخصي از 2009 عرضه خواهد شد.

Emin3mzizou

کاربر سایت
Sep 9, 2006
2,025
نام
امین
جالب بود کسری جان ! مرسی از اطلاعات خوبی که درباره ی این بازی بهمون دادی .

به نظر بازی متفاوت و امیدوار کننده ای میاد .... .

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
اين دفعه يك بازي بسيار واقعي تر را تحويل خريدارن دهند.
اصلا با این حرفش حال نکردم-نه به هوای اینکه ما دزدیش رو میخریم
اگه میگفت هواداران به نظرم بهتر بود-یا علاقه مندا-کلا خشن صحبت میکنه میگه ریموند دخالت نمیکنه-
مگه دعواست اون وسط
ولی واقعا بازی جالبیه-از اصلحه خالی برای ترساندن استفاده کردن-بطری اب-.....
امید وارم تا اکتبر بیاد اخه لیست بازی ها زیاد بشه نمیفهمی چی داری بازی میکنی

whistle song

کاربر سایت
Dec 24, 2008
137
چند وقتیه که یوبی بدجور گند زده.اون از farcry2.pop4.که هردوتا از بهترین بازیهای کامپیوتری بودن و یوبی با شمارهء جدیدش حسابی گند زد.ac هم با اینکه یه بازی با کلاس بود با گرافیک عالی ولی گیم پلی تکراریش از ارزشهای بازی کاسته بود.یادمه قبل از عرضهء farcry2 تو یه تایپیک گفتم که بعیده این شماره از farcy چیزه جالبی باشه و گفتم که یوبی فعلا به روزهای افول رسیده.بعد از اون صحبتها دوستان به من خرده گرفتن که چرا به بازیی که سایتها به دموهاش امتیازه بالایی دادن دربارش همچین نظری دادی و با قاطعیت گفتن که اشتباه میکنم ولی بازیه farcry2 اومد و با قاطعیت میگم همه رو ناامید کرد.و این برای من تجربه شده که وقتی سایتی به بازیی(چه نسخهء ناقص بازی و چه نسخهء نهایی)امتیازه کمی میده بدون شک اون بازی ارزش نداره ولی وقتی امتیازه بالایی میده لزوما اون بازی بازیه خوبی نیست چون این سایتها هیچگاه مثل بازیباز با اونهمه حوصله و دقت بازی رو حس نمیکنن و گاهی اوقات امتیازهای غیر واقعی میدن(اسم بازیی رو نمیبرم که حساسیت ایجاد نشه).نمونشم اینه که خیلی از بازیها هستند که ما میبینیم نمرات بالایی گرفتن ولی وقتی خودمون بازی میکنیم از اینکه این بازی همچین نمره ای گرفته تعجب میکنیم.
یه جورایی نسبت به این بازی هم حس خوبی ندارم.امیدوارم یوبی به روزهای یکه تازیش در عرصهء ساخت بازی برگرده.
یا حق

آخرین ویرایش:

aliahmadi2

کاربر سایت
Sep 26, 2008
4,250
نام
AliDEvil
من هم خودم فکر می کنم که این بازی هم شبیه به بازی Alone in the dark خراب بشه...وارد کردن چیزهایی جدیدی در بازی نیازمند تجربه استکه یک سازنده باید اون رو از بازی های قبلی به دست بیاره...ولی امیدوارم که این طور نشه

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,055
نام
محمد امین
فکر کنم این بازی از اون ها باشه که مغز آدم رو منفجر میکنن.. اگر سعی کنند اواخر نمیه اول 2009 بازی رو عرضه کنند خیلی بهتر میشه..

من با این قسمت خیلی حال کردم.. فقط امیدوارم تکراری نباشه..

شما در بازي ممكن است يك shotgun پليس را پيدا كنيد كه خالي از گلوله است. اما چه كسي جز شما متوجه ميشود كه اسلحه خالي است ؟ شما مي توانيد با اين كار موجب ترس افراد شويد و وسيله مورد نظر خود را تامين كنيد."

kane

کاربر سایت
Apr 18, 2007
857
نام
شایان
ما I Am Alive ُ بدون Jade نمیخوایم :biggrin1:
===
به نظرم بهترین چیزی که میتونه این بازی داشته باشه اینه که تخیل توش نباشه. همه فیلما ُ بازیا تا میخوان وضعیتو متشنج کنن یا یه سری کجو کله از زیر زمین میزنه بالا ! یا از آسمون یه سری حشره مشره ی گنده میریزه پایین چیزی جز اینه؟!
داستان بازی هم به نظر کاملا متفاوت میاد ُ خوبش همین سادگیشه .
احتمالا سیستم trade کردن هم تو بازیش باشه چون لاستم اینجوری بود .
ایده ی شاتگان هم خیلی باحال بود .فقط کاشکی سبکش tps بود:(
پ.ن:انشا الله که در پایان بازی بتونیم زنده ی دوست دختر Adam رو پیدا کنیم.

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
واقعا خوشحالم رايموند صد درصد داره روي AC كار ميكنه.

از وقتي گفتن روي اين بازي كار ميكنه من شبا خوابم نميبرد :biggrin1:. كلا نه تنها به پايان اين بازي اميدي ندارم بلكه اصلا اميدي ندارم.

FPS و خرابه ها دنبال آب گشتن آخر نو آوريه ، آخر كار هم ميبيني يك Open World بهمون ميدن كه 6 تا بتري آب رو بايد از كل نقشه بازي جمع كنيم تو هر قسمت هم بايد 1 غول رو 5 بار بكشيم تا بدست بياريم اين وسط هم يك دختر مارو همراهي ميكنه كه دنبال خرش ميگرده :biggrin1: آخرش هم هيچي به هيچي نامزدمون رو پيدا ميكنيم در حال مردن بتري هاي آب ميديم و زنده ميشه بازي هم تموم ميشه.

كلا تو اين دو سال از Ubi جز چيزي كه بالا گفتم ديديد ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر