Final Fantasy Dissidia

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
تا کنون بازی های زیادی در ژانر های مختلف تحت عنوان FF منتشر شده است ولی FFD واقعا یک عنوان جدید (جدید در این سری) و جالب و متفاوت است.

وقتی برای اولین بار لوگوی بازی منتشر شد با توجه به لوگوی بازی که یک زن پری و یک غول!! را در حال خط و نشان کشیدن برای یکدیگر نشان میداد!! سبک بازی قابل حدث بود..

FF Dissidia یک عنوان با سبک Fighting می باشد! مطمئنن شما طرفداران بازی هم با شنیدن این خبر هیجان زده شده اید! ولی این هیجان شما به این جا ختم نخواهد شد!!

FFD فقط یک بازی به سبک مبارزه ای مثل Tekken نیست! در این بازی خبری از دوربین ثابت به سبک این بازی ها و نمای از بقل نیست.این بازی را می توان بیشتر ترکیب دو سبک free-roaming 3D combat و one-on-one fighting style combat دانست.مبارزات در این بازی محدود به یک مکان محدود و خاص نمی باشد.مکان مبارزات در این بازی خیلی بزرگ و جالب هست که در مورد ان بعدا توضیح خواهم داد!!(پایین تر)

همه شما دوستان میدانید که یکی از مشخصه های اصلی بازی های سبک Fighting حظور شخصیت های متعدد می باشد که FFD نیز از این قاعده مثتثنی نیست!

سورپرایز اصلی بازی حظور شخصیت های سری FF از شماره اول تا شماره اخر می باشد!!
با توجه به لوگوی بازی که نشان دهنده نبرد خیر در مقابل شر می باشد , می توان در بازی انتظار حظور کارکتر های منفی و مثبت بازی های قبل را داشت.
از کارکتر هایی که تا کنون معرفی شده است میتوان به Cloud Strife , Sephiroth , Squal , Zidan , Kuja , Garland , warrior Of Light , Gil Gomesh اشاره کرد.اگر از علاقه مندان به FF باشید متوجه خواهید شد که این کارکتر کارکتر های اصلی یا باس های سری FF هستند.
البته این کارکتر ها فقط تعداد اندکی از کارکتر های بازی هستند و شما میتونید در بازی اصلی انتظار دیدن کارکتر های مختلف دیگری مثل Locke , Setzer , Terra , Celes , Cecil , Golbeza و خیلی های دیگه که باشید که نام بردنشون از حوصله ایم مقاله خارجه.

کلا کارکتر های بازی را میتوان به دو دسته خوب و بد تقسیم کرد.خوب شامل کارکتر های اصلی بازی و بد شامل باس های بازی.

شعار اصلی بازی این جمله است:

"they've done it again"

خوب حالا این یعنی چی؟
این جمله به این معنی است که در این بازی تمام کارکتر ها ,دارای داستان مربوط به خودشان در بازی اصلی هستند.مثلا داستان Cloud در بازی همان داستان Cloud در FFVII می باشد!
در بالا گفتیم که کارکتر های بازی به دو قسمت خوب و بد تقسیم میشود.با توجه به همین امر در این بازی با توجه به داستان کارکتر ها , هر کدام از کارکتر ها دشمن مخصوص به خود را دارند.

مثلا در بازی دشمن Cloud باس آخر FFVII یعنی Sephiroth می باشد.و سفیروث در FFD هم برای کلود نقش باس اخر را دارد.

در مجموع یعنی انها دوباره کاری رو که در بازی اصلی انجام دادند - پیروزی بر شر- را دوباره انجام می دهند.

مکان مبارزات هم که قبلا ازش صحبت شد مکان های مبارزه کارکتر ها در بازی اصلی خودشان می باشد.مثلا ساختمان Shin-R می تواند یکی از مکان های مبارزه باشد و همانطور که قبلا گفته شد این مکان ها بسته و محدود نیستند بلکه بزرگ و باز طراحی شده اند به طوری که شما در هنگام مبارزه می توانید تغییر مکان بدهید و از یک نقطه به نقطه دلخواه خودتان بروید و مبارزه را در آن مکان ادامه بدهید.
البته این بدان معنی نیست که در FFD همه چیز دوبارسازی شده است بلکه در بازی مکان های جدید و ایتم هایی وجود دارد که در هیچ کدام از بازی های FF وجود نداشته اند.

طراحی کارکترها یا بهتر بگوییم دوباره طراحی کارکتر ها هم به عهده استاد تتسویا نومورا فقید می باشد.اقای نومورا تاکنون ریمیک های زیادی رو از شخصیت های خلق شده توسط خودش انجام داده است که واقعا هم عالی از آب در امده اند مثل Cloud , Vincent , Sephiroth در FFVII AC .اینبار استاد نومورا علاوه بر اینکه باید شخصیت های مثل Squal را که خودش خلق کرده ریمیک کند باید شخصیت های اساتیدی چون Yoshitaka Amano که طراح شخصیت عنوان هایی چون FF IX , FF XI , FF V , FFVI بوده است(البته استاد امانو در بازی های چون FFVII , FFVIII , FFX , FFX-2 , FFXIII هم نقشی داشته) و Akihiko Yoshida و Yeniden و Takeshi Nozue و Toshiyuki Itahana و Yusuke Naora را انجام دهد که البته کار خود را به نحو احسن انجام خواهد داد و دو شخصیت Zidan و Kuja فوقالعاده از آب در امده اند.

گرافیک بازی هم یکی از بهترین های PSP می باشد که از موتور تغییر یافته (تغییرات اندک) FFVIICC استفاده می کند و جالب است بدانید که مدل استفاده شده سفیروث در FFD همان مدل استفاده شده در FFVIICC می باشد.

در کل FFD یک بازی جدید و نو از سری FF می باشد که می تواند لذت دیدن کارکتر های قبلی را با هم به ما هدیه بدهد و برای کسانی که دوست داشتند با کلود اسکوال را بکشند!!! یا با زیدان گورلاندو را نکشند!!!! بازی فوق العاده می باشد.
فقط امیدوارم SE راه nintendo را دامه ندهد و ما شاهد بازی هایی چون FF Fotball و FF Tennis و ... نباشیم.

دوستان اخبار مربوط به این بازی رو در این تاپیک قرار بدید!

Persian-Elohimy

کاربر سایت
Nov 21, 2007
170
نام
حسین
و برای کسانی که دوست داشتند با کلود اسکوال را بکشند!!!

به موضوع جالبي اشاره كرديد
t2.gif

AL1R3ZA

کاربر سایت
Sep 5, 2007
1,440
نام
علیـــرضا
واقعا خبر جالبی بود ! شاید عرضه شدن این بازی هم انفجاری بزرگ در فروش PSP داشته باشد.
انگار SE قصد دارد PSP رو با بازی هایی که عرضه می کند بترکوند.فقط یه چیزی برام عجیبه ؟!! این که SE بازی Kingdom Hearts Birth By Sleep رو زودتر عرضه خواهد کرد یا بازی FFD ؟!!
حرفی از تاریخ عرضه شدن بازی و یا وجود کاراکتر هایی همانند Zack , Angeal و یا Genesis گفته نشده ؟!!​

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
راستش از حظور این کارکتر ها حرفی زده نشده و فقط همون کارکتر ها که گفتم معرفی شدند.دلیلشم این هست که در Demo بازی که در TGS امسال وجود داشت فقط این کارکتر ها وجود داشتند و من خودم با همشون بازی کردم.

Zidan با طراحی های نومورا خیلی خفن شده بود و من مطمئن هستم بعد از این بازی عده زیادی به طرفداران این کارکتر اضافه بشن.

ولی SE قول حظور کارکتر های 30 تا 40 کارکتر رو داده و با توجه به اینکه FFVII گل سر سبد تمام FF هاست میتونید از الان منتظر دیدن تمام کارکتر های این بازی مثل Zack , Vincent , barret , Cid , Yufi , Tifa , Angeal و .. باشید.

این هم اسکن های بازی که در آنها میتونید قیافه کارکتر هایی که تا به حال معرفی شده اند رو ببینید:

http://www.unlimitedgamer.net/wp-content/uploads/2007/05/dissidia.jpg

http://www.jeux-france.com/Webmasters/Images/58201120071219_181919_0_big.jpg

http://www.pspshock.fr/images/news/FFD_scan01.jpg

http://www.pspshock.fr/images/news/FFD_scan02.jpg

http://www.pspshock.fr/images/news/FFD_scan03.jpg

http://www.pspshock.fr/images/news/FFD_scan04.jpg

http://www.pspshock.fr/images/news/FFD_scan05.jpg

http://www.pspshock.fr/images/news/FFD_scan06.jpg

KINDMAN

کاربر سایت
Sep 16, 2007
758
نام
Autumn Man
ممنون کلود عزیز واقعا خبر جالب و خوبی بود.
اما بنظرم SUPER SMASH BROTH همچین چیز جالبی هم نیست که انقدر بزرگش کردن و همین FFD پوزشو میتونه به راحتی بزنه!
یه چیز هم بگم بهت.
من نمیدونم چطور تو عاشق FF هستی و از اون طرف دلت میاد وقتتو با هری پاتر تلف کنی!
البته تا حدودی اقتضای سن هم هست ولی اونقدرا هم که سن پائینی نداری!؟!
هرچند فکر میکنم سلیقت به سمت J گرایش پیدا کرده که اصلا برای یک ایرانی خوب نیست چون میتونه خلاقیتتو نابود کنه....

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
Kindman جان راجع به هری پاتر بهتره زیاد بحث نکنیم که من به شدت و بیشتر از ان چیزی که فکرش رو بکنی عاشقش هستم و تا حالا 100 بار بیشتر کتاب هاش رو از اول خوندم!!!

نمیدونم شما کتاب رو خوندی و بعد ازش خوشت نیومده یا به واسطه دیدن فیلم هاش به این نتیجه رسیدی.ولی اگه فیلم هاش رو دیدی انها رو بریز دور و بشین کتاب هاش رو بخون... مطمئن هستم نظرت عوض میشه.

هری پاتر به سن هم ربط نداره... من از 3 ساله تا 90 ساله رو دیدم که عاشق این کتاب هستند...

و اما در مورد ژاپن.درسته که من از فرهنگ مردم ژاپن خوشم میاد ولی علاقم به هیچ وجه به ان سمت کشیده نشده!!

من خودم به شخصه عاشق اساطیر ایران هستم و کل عمرم رو (از ان وقتی که عقلم رسید!!) رو صرف تحقیق در باره اساطیر ایران کردم.با خود مهرداد بهار در جلسات گفت و گو شرکت کردم.

یک کتاب هم دارم مینویسم به اسم "تازش اهریمن" که البته برای دل خودم مینویسم.

علاقه زیادی هم به شخصیت گرشاسپ دارم.قبلا گفته بودم به طراحی شخصیت علاقه زیادی دارم و در این زمینه فعلیت می کنم.
من چند سال هست که شروع به خلق خدایان ایرانی و همین گرشاسپ و تهمورث و ... کردم.

راستش برای اینکه پستم زیادی اف تاپیک نشه یک خبر از بازی هم میدم:

امروز تتسویا نومورااعلام کرد که گارلندو با شمشیر افسانه ای و خفن بزرگ خودش در بازی حظور داره!!!!!! هوراااااااااااااااااااااااااا!!!

se.phi.roth

Give Me More Powerrr
کاربر سایت
Apr 17, 2008
4,801
نام
حسین
فقط سفیروث

من از همین جا اعلام جنگ می کنم اکر این بازی online داشته باشد با همه شما فقط کارکتر سفیروث وشما هرکه دلدان خواست انتخاب کنید ببینم کسی حریف من میشه یا نه:biggrin1:
اگر مردیت بیا جلو:evil::evil::evil:
ابر قدرت سفیروث:laughing::laughing::laughing:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
تو كه باز پيدات شد....

اينسري ميخوام با امون اسلش بكشمت...زنده نميزارمت! همين الان كه داري حرف ميزني زندگيت رو مديون انجلي!! اگه ان نبود جنسيز تا كشته بودتت... ولي خودم ميكشمت...

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
در SE PP اعلام شد که Kefka از FF6 و Golbeza از FF4 و Exdeath از FF2 در بازی Playable هستند.

با توجه به حظور این کارکتر ها پس باید Terra و Cicil هم در بازی باشند.Warrior Of Light هم که قبلا معرفی شده بود...

راستی GilGomesh از FF5 هم در بازی حظور داره!

Genesis

کاربر سایت
Dec 20, 2007
708
من از همین جا اعلام جنگ می کنم اکر این بازی online داشته باشد با همه شما فقط کارکتر سفیروث وشما هرکه دلدان خواست انتخاب کنید ببینم کسی حریف من میشه یا نه:biggrin1:
اگر مردیت بیا جلو:evil::evil::evil:
ابر قدرت سفیروث:laughing::laughing::laughing:

جان ؟ شما حرفی برای گفتن داشتی. :biggrin1:

برو نبرد سه نفره genesis sephiroth angeal ببین . بعد بیا !

بهر حال فکر نکنم genesis angeal در ffd باشن.
........................

راستی ماکان می دونستی اثرات genesis در ffvii هم هست. طوری برنامه ریختن که بعضی از موضوعات به اون و بخصوص به کتاب معروفش برگردده.

m_g_s

کاربر سایت
Jun 19, 2006
841
جان ؟ شما حرفی برای گفتن داشتی. :biggrin1:

برو نبرد سه نفره genesis sephiroth angeal ببین . بعد بیا !

بهر حال فکر نکنم genesis angeal در ffd باشن.
من حرفي دارم:biggrin1: هنوز ميگي Genesis قوي تره ؟;)
Off Topic
اون نبرد كه ميگي فقط يك نبرد دوستانه و شوخي بود براي Sephiroth
كه بعد اينكه Genesis از Angeal ميخواد كه كنار وايسه تا تنهايي كار Sephiroth رو تموم كنه از اون جملش:biggrin1:
So smug but for how long
واسه Genesis جدي ميشه اما نبرد واقعي Sephiroth رو مي توني وقتي ببيني كه لوله Sister Ray رو قطعه قطعه مي كنه (مثل هويج):biggrin1: يا در واقع بعد از شروع شدن تم Sephiroth يا همون One Winged Angel
خود Hollander هم اعتراف كرد كه Sephiroth بين اين سه نفر كاملترينه

se.phi.roth

Give Me More Powerrr
کاربر سایت
Apr 17, 2008
4,801
نام
حسین
ای کاش مزد میکشتش که من این قدر دیوانه سفیروث نشم اییییییییییییی خدااااااااااااا
اخه منتظرم باش کلوددددددددددددد برای کشتند:evil::biggrin1:
راستی یادم رفت بگم که یک تایلر جدید داخله گیم تایلر است برای دانلود کنید و حالش را ببرید
آخر نفهمیدم کی این بازی انتشار میشه:love:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
من حرفي دارم:biggrin1: هنوز ميگي Genesis قوي تره ؟;)
Off Topic
اون نبرد كه ميگي فقط يك نبرد دوستانه و شوخي بود براي Sephiroth
كه بعد اينكه Genesis از Angeal ميخواد كه كنار وايسه تا تنهايي كار Sephiroth رو تموم كنه از اون جملش:biggrin1:
So smug but for how long
واسه Genesis جدي ميشه اما نبرد واقعي Sephiroth رو مي توني وقتي ببيني كه لوله Sister Ray رو قطعه قطعه مي كنه (مثل هويج):biggrin1: يا در واقع بعد از شروع شدن تم Sephiroth يا همون One Winged Angel
خود Hollander هم اعتراف كرد كه Sephiroth بين اين سه نفر كاملترينه
اگه تو ان صحنه انجیل خودش رو نمی انداخت وسط genesis کار Sephiroth رو تموم کرده بود!

کلن هدف از CC این بود که بگن Genesis هم برای خودش کلی شاخه!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر